Kilsbergsleden Menu

Resultat kilsbergsleden 2017-11-04

MFRank Bib   AG Name YoB Sex Club Time
1,2km
m
1. 352 1. P11 Philip Sjödin 2007 m Ok Tisaren 0:04:59.0
2. 305 2. P11 Rasmus Bingman 2007 m Stora Tuna OK 0:05:00.0
3. 386 1. P7 Filip Wikorsson 2011 m Östansjö 0:05:04.0
4. 384 3. P11 Ted Sörling 2007 m Kilbergen Trailrun 0:05:24.0
5. 306 1. P9 Olle Bingman 2009 m Stora Tuna OK 0:05:38.0
6. 368 2. P9 Hannes Damström 2008 m   0:05:42.0
7. 379 3. P9 Axel Örnelund 2009 m Örebro 0:05:45.0
8. 360 4. P9 Hampus Östring 2008 m KFUM Örebro Friidrott 0:05:46.0
9. 388 2. P7 Emil Alenvik - Dahl 2010 m OK Alehof 0:05:49.0
10. 1109 5. P9 Melker Carlsson 2008 m KFUM Örebro Orientering 0:05:54.0
11. 316 6. P9 Måns Dahlberg 2009 m IF Start 0:05:55.0
12. 1193 3. P7 August Grek 2010 m Örebro AIK 0:06:00.0
13. 372 7. P9 Milo Hjortsberg 2009 m   0:06:02.0
14. 1195 4. P7 Theo Eklund 2010 m   0:06:02.0
15. 1181 8. P9 Frans Gustavsson 2008 m ÖrebroAIK 0:06:09.0
16. 1108 5. P7 Harald Carlsson 2011 m KFUM Örebro Orientering 0:06:13.0
17. 343 9. P9 Kewin Larsson 2009 m Kungsörs SK 0:06:19.0
18. 378 10. P9 Love Bergström 2009 m Örebro 0:06:23.0
19. 373 4. P11 Melvin Hjortberg 2006 m   0:06:30.0
20. 389 11. P9 Rasmus Ericsson 2009 m Frövi 0:06:38.0
21. 364 6. P7 Liam Olsson 2011 m IF Göta Karlstad 0:06:40.0
22. 390 7. P7 Linus Ericzzon 2010 m Frövi 0:06:56.0
23. 1175 5. P11 Henning Jernegren 2007 m   0:06:58.0
24. 376 12. P9 Lukas Bourelius 2009 m   0:07:44.0
25. 309 8. P7 Alvin Björk 2013 m Uppsala 0:07:48.0
26. 338 13. P9 Erik Hård 2009 m IF Spartacus 0:07:48.0
27. 1178 9. P7 Axel Linden 2012 m Almby IK 0:08:03.0
28. 335 10. P7 Hector Hellid 2012 m Sjöboviken Runners 0:08:23.0
29. 371 14. P9 Kevin Nystedt 2008 m   0:08:31.0
30. 333 11. P7 Holger Hedlund 2012 m   0:08:55.0
31. 345 12. P7 Idde Norling 2010 m Örebro 0:09:21.0
32. 370 13. P7 Elias Nystedt 2011 m   0:09:25.0
33. 346 14. P7 Felix Nytting 2011 m Latorp 0:09:34.0
34. 381 15. P7 Vidar Purdnanreh 2010 m Örebro 0:09:45.0
35. 400 16. P7 Oliver Bergendorff 2011 m   0:10:18.0
36. 351 17. P7 Alfred Samuelsson 2010 m Örebro 0:10:21.0
37. 1188 18. P7 Svante Bodin 2012 m   0:10:22.0
38. 1187 15. P9 Johannes Yakia 2008 m   0:10:40.0
39. 349 6. P11 Julius Rex 2006 m Team Nordic Trail 0:11:17.0
40. 362 19. P7 Elton Abrahamssom 2013 m Örebro 0:11:48.0
41. 1184 20. P7 Karsper Johnsson 2012 m Örebro AIK 0:11:57.0
42. 1194 7. P11 Herman Stegarn 2007 m SK Winner 0:11:58.0
43. 314 21. P7 Adam Båsjö 2014 m   0:12:10.0
44. 1176 22. P7 Olle Janegren 2014 m Kumla 0:12:34.0
45. 1200 23. P7 Alfred Linden 2014 m   0:12:38.0
46. 331 24. P7 Erik Göhl 2013 m Örebro 0:12:41.0
47. 320 25. P7 Hugo Forsberg 2015 m Örebro 0:13:48.0
48. 326 26. P7 Charlie Grabö 2012 m Örebro 0:14:28.0
49. 369 27. P7 Melker Persson 2015 m   0:16:30.0
50. 318 28. P7 Teodor Edström 2015 m Hovsta IF 0:18:17.0
51. 399 29. P7 Lukas Bergendorff 2014 m   0:18:27.0
52. 336 30. P7 Alvar Hellid 2014 m Sjöboviken Runners 0:18:28.0
53. 395 1. P13 Isak Schagerlind 2005 m Dousö IS 0:18:28.0
54. 327 8. P11 Loa Grundström 2007 m Örebro 0:19:23.0
55. 339 31. P7 Svante Härdfeldt 2014 m Örebro AIK 0:22:29.0
56. 308 32. P7 Joel Bjurström 2015 m   0:25:29.0
w
1. 347 1. F11 Lina Persson 2006 w Östansjö SK 0:05:05.0
2. 355 2. F11 Tilde Söber Lager 2006 w KFUM Örebro Friidrott 0:05:11.0
3. 382 3. F11 Elsa Claesson 2007 w Mölndals AIK 0:05:12.0
4. 302 1. F9 Midea Allard 2008 w Eskilstuna FI 0:05:19.0
5. 1185 4. F11 Anton Espuerk Jönsson 2006 w   0:05:21.0
6. 363 2. F9 My Olsson 2009 w IF Göta Karlstad 0:05:36.0
7. 357 5. F11 Elsa Wiik 2006 w Motala AIF 0:05:58.0
8. 383 1. F7 Astrid Claesson 2010 w Mölndals AIK 0:06:04.0
9. 366 6. F11 Agnes Ingvarsson 2007 w Frövi IK 0:06:14.0
10. 387 3. F9 Maja Alenvik-Dahl 2009 w OK Alehof 0:06:22.0
11. 301 2. F7 Embla Allard 2012 w Eskilstuna FI 0:06:31.0
12. 394 4. F9 Carma Daggert 2008 w IF Göta 0:06:35.0
13. 358 3. F7 Alice Åström 2010 w Nature Running 0:07:14.0
14. 397 5. F9 Emma Schagerlind 2009 w   0:07:15.0
15. 329 7. F11 Elsa Gustavsson 2006 w Svennevads IF 0:07:20.0
16. 1196 6. F9 Isabell Eklund 2008 w   0:07:42.0
17. 365 4. F7 Elsa Huss Almén 2010 w KFUM Friidrott 0:07:43.0
18. 332 5. F7 Astrid Hedlund 2010 w   0:07:45.0
19. 1198 6. F7 Linnea Braver 2013 w   0:07:48.0
20. 377 7. F7 Lovisa Jonsson 2012 w   0:07:59.0
21. 380 8. F7 Rut Carlsson Nyman 2010 w Örebro 0:08:10.0
22. 374 7. F9 Ronja Kärling 2009 w   0:08:24.0
23. 1199 9. F7 Inez Anges 2010 w   0:08:25.0
24. 392 10. F7 Anthea Möllberg 2010 w Kumla 0:08:33.0
25. 375 8. F9 Karin Stenqvist 2008 w   0:08:40.0
26. 325 11. F7 Lisa Gawelin 2012 w Örebro AIK 0:08:41.0
27. 340 12. F7 Greta Ingberg 2012 w Örebro AIK 0:09:02.0
28. 356 9. F9 Julia Vestman 2009 w Almby IK 0:09:17.0
29. 322 10. F9 Linnea Friström 2008 w Kfum örebro 0:09:19.0
30. 344 11. F9 Meja Norling 2008 w Örebro 0:09:20.0
31. 342 13. F7 Idun Jansson 2012 w Örebro 0:09:41.0
32. 319 14. F7 Nellie Feinestam 2013 w Örebro 0:09:45.0
33. 330 12. F9 Nora Göhl 2009 w Örebro 0:10:03.0
34. 393 15. F7 Tora Daggert 2011 w Välberg 0:10:09.0
35. 303 13. F9 Frida Arenvang 2008 w Wedevågs IF 0:10:10.0
36. 350 16. F7 Lillemor Rex 2012 w Örebro 0:11:17.0
37. 1186 17. F7 Malva Nilsson 2013 w Örebro 0:11:18.0
38. 1177 18. F7 Edith Janegren 2012 w   0:11:33.0
39. 1174 19. F7 Sigrid Janegen 2011 w   0:11:34.0
40. 1179 20. F7 Betty Gustafsson 2013 w   0:11:37.0
41. 2187 14. F9 Meja Nilsson 2009 w Örebro 0:11:37.0
42. 334 21. F7 Doris Hedlund 2014 w   0:11:40.0
43. 307 22. F7 Maja Bjurström 2013 w   0:12:39.0
44. 317 23. F7 Vera Edström 2011 w Hovsta IF 0:12:40.0
45. 341 24. F7 Sindre Ingberg 2014 w Örebro AIK 0:13:32.0
46. 310 8. F11 Bunny Blomerus 2007 w Örebro 0:18:27.0
47. 361 25. F7 Ronda Abrahamssom 2014 w Örebro 0:19:30.0
2,1km
m
1. 359 1. P13 Hugo Öhrn 2004 m IF Start 0:07:02.0
2. 385 2. P13 Mio Sörling 2005 m Kilsbergen Trailrun 0:07:41.0
3. 1192 3. P13 Adam Nilsson 2005 m   0:07:55.0
4. 311 4. P13 Fabian Blåder 2004 m IF Start 0:08:32.0
5. 315 5. P13 Simon Dagernäs 2004 m IF Start 0:09:28.0
w
1. 313 1. F13 Alice Bone 2004 w Ik Westmannia 0:08:33.0
2. 367 2. F13 Sara Ingvarsson 2004 w Frövi IK 0:08:45.0
3km
w
1. 324 1. F15 Tindra Frykholm 2003 w Glanshammars IF 0:13:36.0
2. 323 2. F15 Klara Frykholm 2003 w Glanshammars IF 0:13:38.0
3. 312 3. F15 Sofie Bodin 2003 w Almby IK 0:14:30.0
5km
m
1. 34 1. Junior M Joakim Oscarsson 1998 m Ik Westmannia 0:19:27.1
2. 29 1. P9 Adam Montén 2008 m Thorén Track and Field 0:25:11.8
3. 27 2. P9 Arvid Lindén 2008 m ALMBY IK 0:25:11.8
w
1. 274 1. Junior K Emma Jansson 1998 w IKW 0:21:57.0
2. 6 2. Junior K Lisa Brorson 1999 w Thoren track and field örebro 0:22:39.1
3. 1191 1. F9 Frida Avenvuns 2008 w Wedevågs IF 0:25:07.0
4. 3 1. F11 Sofia Berndt 2007 w KFUM Örebro friidrott 0:32:35.4
5. 45 2. F9 Alva Söderlund 2008 w Örebro 0:33:18.2
6. 26 3. F9 Astrid Lindén 2009 w ALMBY IK 0:34:59.5
7. 2 4. F9 Jonna Berndt 2009 w KFUM Örebro friidrott 0:35:03.7
8. 13 5. F9 Alice Gabrielsson 2008 w Örebro 0:35:14.5
Femman
m
1. 235 1. M35 Mattias Classon 1978 m   0:18:10.1
2. 25 1. M40 Christer Larsson 1975 m SEB 0:20:29.9
3. 36 1. Senior M Peter Pettersson 1985 m Stockholm 0:21:24.4
4. 244 2. M35 Henrik Svensson 1979 m Karlskoga 0:21:47.6
5. 7 1. M50 Anders Brorson 1966 m KFUM Örebro friidrott 0:22:39.1
6. 215 1. M65 Armas Tamminen 1948 m Ik Westmannia 0:23:09.0
7. 28 1. M60 Jan-ove Lämgren 1956 m sk örnen 0:23:46.7
8. 42 2. M50 Tomas Sevelin 1967 m Saras hälsokälla 0:24:15.7
9. 283 2. Senior M Rickard Dahlgren 1984 m   0:24:42.2
10. 229 1. M70 Mauri Männikkö 1947 m Kungsörs SK 0:24:49.8
11. 35 3. M35 Jonas Pettersson 1981 m Örebro 0:25:08.9
12. 4 2. M60 Lasse Björnfot 1956 m Mariestads AIF 0:25:28.4
13. 294 2. M40 Lars Gelin 1973 m   0:25:51.9
14. 39 3. M40 Mikael Sandberg 1975 m Örebro 0:25:52.2
15. 38 1. M45 Tomas Risvall 1970 m Köping 0:28:34.2
16. 46 4. M40 Stefan Tjeder 1975 m SEB 0:28:59.3
17. 231 2. M65 Oiva Männikkö 1951 m Kungsörs SK 0:29:14.1
18. 10 2. M45 Nils Ekring 1969 m Team Snigel 0:30:27.1
19. 30 3. M60 jan mossberg 1956 m ifk kristinehamn 0:30:38.3
20. 1190 1. P15 Viktor Bäckström 2002 m   0:31:12.0
21. 1 1. M75 Göte Andersson 1942 m Lesjöfors Jogging 0:33:09.6
22. 22 3. M65 Bosse Johansson 1948 m Mariestads AIF 0:33:30.0
23. 17 2. M70 Tommy Haglund 1943 m KFUM Orientering Örebro 0:35:09.4
24. 11 3. M50 Urban Eriksson 1966 m Vikingarna speedway 0:40:08.0
25. 12 2. M75 Samuel Eriksson 1938 m OK Letstigen 0:46:39.4
w
1. 44 1. Senior K Louise Sundström 1994 w KFUM Örebro Friidrott 0:19:30.2
2. 2191 1. K35 Linnea Nilsson 1981 w Östansjö SK 0:25:07.0
3. 48 2. Senior K Maria Åström 1986 w Nature Running 0:26:42.3
4. 33 3. Senior K Sophia Ohlsson 1989 w Norrköping 0:27:03.3
5. 16 1. K45 Mari Gustafsson 1969 w Örebro 0:27:41.8
6. 32 1. F11 Isolde Nilsson 2007 w IKWestmannia/Köping 0:28:33.9
7. 225 1. K65 Anette Rundgren 1948 w Hallstahammar 0:29:01.3
8. 8 1.   Sara Båsjö 1983 w   0:29:41.2
9. 24 4. Senior K Joy Kamel 1985 w SEB 0:29:58.4
10. 79 1. K50 Rosmarie Lundqvist 1966 w   0:29:59.8
11. 21 1. K40 Anna Johansson 1974 w Saras hälsokälla 0:30:48.5
12. 59 2. K40 Ginette Gustafsson 1977 w Örebro 0:32:18.6
13. 15 5. Senior K Angelina Gustafsson 1984 w Örebro 0:32:30.7
14. 23 6. Senior K Elena Jonsson 1989 w Ögonkliniken 0:32:59.9
15. 9 2. K45 Carina Ekring 1969 w Team Snigel 0:35:03.2
16. 14 2. K35 Emma Gabrielsson 1978 w Örebro 0:35:13.9
17. 240 3. K40 Carina Andersson 1977 w   0:39:16.5
18. 19 2. K50 Lenie Ivarsson 1965 w Vikingarna speedway 0:40:08.4
19. 40 2. F11 Emilia Scott 2007 w Örebro 0:49:02.6
20. 41 3. K45 Malin Scott 1971 w Örebro 0:49:07.9
21. 43 3. K50 Marie-Louise Sundin 1965 w   0:49:44.3
Milen
m
1. 57 1. M45 Stefan Frykholm 1971 m Glanshammars IF 0:46:27.2
2. 236 1. M40 Mikael Schagerlund 1977 m   0:49:49.0
3. 51 2. M40 Arnaud Dillinger 1974 m Örebro 0:50:06.7
4. 83 2. M45 Andreas Nilsson 1971 m Kumla 0:51:34.4
5. 63 1. M55 Tomas Hammar 1958 m LK Gränslöst 0:51:41.3
6. 243 3. M40 Henrik Göteh 1977 m Runacadeus 0:54:13.7
7. 249 1. M65 Jan-Ove Andersson 1950 m Mariestads AIF 0:55:01.3
8. 234 2. M55 Mikael Johansson 1962 m Örebro 0:55:53.9
9. 49 3. M55 Morgan Augustsson 1961 m   0:57:13.8
10. 246 3. M45 Thomas Härd 1969 m   0:58:18.9
11. 86 4. M45 Johan Rex 1971 m Örebro 0:58:22.9
12. 227 1. Senior M Kristoffer Calais 1986 m Örebro 1:00:03.5
13. 80 1. M70 Gunnar Malmkvist 1947 m Glanshammar 1:00:26.1
14. 230 4. M40 Magnus Hellid 1977 m Örebro AIK 1:02:19.6
15. 74 1. M50 Per Karlsson 1967 m Ericsson Kumla SK 1:02:59.0
16. 90 5. M45 Magnus Åkesson 1971 m Ericsson Kumla SK 1:07:59.7
17. 56 1. M75 Arne Evertsson 1941 m Storådalens SK 1:27:51.7
w
1. 82 1. Senior K Benita Månsson 1990 w Hagaby GoIF Örebro 0:48:56.5
2. 81 1. K45 Lotta Milton Frykholm 1972 w Glanshammars IF 0:49:19.7
3. 67 2. K45 Sara Hillbom 1971 w Saras Hälsokälla Finspång 0:53:24.1
4. 297 2. Senior K Anna Svensson 1985 w   0:54:59.5
5. 85 1. K40 Sara Norling 1974 w Örebro 0:55:04.1
6. 280 3. Senior K Polina Ustyuzhanina 1986 w   0:56:24.0
7. 88 4. Senior K Jessica Standfuss 1991 w   0:57:01.3
8. 77 2. K40 Jenny Lindberg 1977 w   0:57:01.4
9. 70 5. Senior K Anna Hällström 1986 w Kumla 0:57:02.1
10. 73 1. K35 Sara Juliusson 1978 w   0:57:03.9
11. 62 1. K55 Åsa Hammar 1961 w LK Gränslöst 0:58:04.1
12. 71 2. K35 Catrin Jakobsson 1979 w Sjöboviken Runners 0:58:27.8
13. 285 3. K35 Astrid Wärngren 1979 w Eskilstuna trailklubb 0:58:29.5
14. 238 4. K35 Mia Schagerlind 1978 w   0:58:51.8
15. 50 3. K40 Camilla Björk 1975 w Uppsala 1:00:08.4
16. 52 4. K40 Åsa Edetun 1974 w Runacademy 1:00:29.2
17. 54 3. K45 Christina Edvardsson 1969 w Löpargänget i Motala 1:01:05.5
18. 61 6. Senior K Josefine Gustavsson 1992 w Örebro 1:02:26.4
19. 69 4. K45 Malin Hård 1971 w IF Spartacus 1:03:18.9
20. 58 1. K50 Birgitta Gustafsson 1963 w Örebro 1:03:50.7
21. 291 5. K45 Monika Eriksson 1971 w   1:04:39.0
22. 282 7. Senior K Ida Lilja 1985 w ÖrebroAIK 1:04:49.8
23. 89 5. K40 Madeleine Svensson 1977 w Västerås 1:05:06.2
24. 75 2. K50 Maria Kristensen 1967 w Hallsberg 1:09:30.2
25. 66 1. F17 Ida Hertin 2000 w   1:12:27.9
26. 55 8. Senior K Melinda Eriksson 1989 w MIF Örebro kommun 1:12:29.7
27. 72 3. K50 Lena Johansson 1964 w Marathontjejer 1:15:52.2
28. 84 4. K50 Tina Nilsson 1963 w Team Nordic Trail 1:16:55.8
Lången
m
1. 233 1. M40 Gabriel Andersson 1975 m Östansjö 0:58:15.8
2. 228 1. M45 Magnus Lundh 1971 m   1:04:42.5
3. 151 1. Senior M Rihards Darzins 1986 m Lynx Multisport Team 1:05:51.9
4. 281 2. M45 Kent Mossbäck 1972 m   1:06:12.0
5. 112 1. M50 Anders Joelsson 1966 m Saras Hälsokälla Finspång 1:06:19.0
6. 125 2. Senior M Anders Montén 1983 m Örebro 1:06:35.0
7. 110 1. M35 Daniel Jenefeldt 1979 m Örebro 1:06:50.5
8. 107 2. M40 Michael Hertin 1973 m   1:07:10.4
9. 106 2. M35 David Hedlund 1980 m   1:07:16.3
10. 226 2. M50 Bo Oscarsson 1966 m Köping 1:07:28.4
11. 95 3. M50 Henric Edvardsson 1967 m Löpargänget i Motala 1:08:21.0
12. 108 3. Senior M David Hillbom 1991 m Saras Hälsokälla Finspång 1:08:56.2
13. 93 3. M40 Björn Andersson 1974 m Löpargänget i Motala 1:09:05.0
14. 153 3. M45 Björn Edvinsson 1971 m Löpargänget i Motala 1:09:08.9
15. 114 4. Senior M Christoffer Johansson 1989 m PRECOMP SOLUTIONS 1:11:05.2
16. 295 4. M45 Magnus Larsson 1972 m Eskilstuna 1:11:08.1
17. 208 3. M35 Gabriel Sebastian Reques 1979 m Hällabrotet 1:11:48.7
18. 133 4. M40 Adam Wirdby 1974 m Motala 1:12:07.4
19. 103 4. M50 Rikard Hanning 1966 m Löpargänget i motala 1:13:45.0
20. 123 5. M50 Johan Lundqvist 1964 m   1:13:47.0
21. 241 6. M50 Fredrik Sandberg 1967 m   1:13:48.7
22. 96 4. M35 Björn Engqvist 1981 m Örebro 1:14:00.6
23. 132 7. M50 Niklas Wikström 1966 m Fällersta 1:15:13.5
24. 121 5. M45 Tony Larsson 1971 m Kungsörs SK 1:16:21.7
25. 127 8. M50 Christer Paasikivi 1964 m Timmele runners 1:16:49.9
26. 161 5. M40 Cesar Galindo 1977 m Örebro 1:17:08.4
27. 174 1. M60 christer josefsson 1957 m Löpargänget i Motala 1:17:19.8
28. 105 9. M50 Hans-Olov Hansson 1964 m Arboga 1:17:24.1
29. 219 1. M55 Leif Welin 1958 m Löpargänget motala 1:18:11.9
30. 248 10. M50 Peder Thunader 1965 m Askersund Jolleseglare 1:18:15.4
31. 122 5. M35 Daniel Lerner 1981 m Örebro 1:18:16.4
32. 183 6. M45 Matthias Köhler 1972 m Berber IS 1:19:02.7
33. 128 2. M55 Göran Ragnarsson 1960 m Lindesberg 1:19:29.6
34. 192 3. M55 Jouko Myyryläinen 1960 m IKW Köping 1:19:41.7
35. 290 11. M50 Michael Schweidenback 1966 m Lars-Erikz 1:20:38.3
36. 98 5. Senior M Mikael Forsberg 1984 m Nyhyttan 1:20:47.5
37. 116 12. M50 Tom Johnsen 1966 m Örebro 1:20:51.4
38. 130 6. Senior M Sebastian Widerlöv 1985 m Örebro 1:22:04.7
39. 101 13. M50 Bernt Hagberg 1967 m PRECOMP SOLUTIONS 1:23:37.5
40. 126 6. M35 Karl-Oskar Olsson 1981 m Örebro 1:26:51.4
41. 135 7. M35 Erik Öjebo 1982 m KFUM Örebro OK 1:27:46.7
42. 99 8. M35 Daniel Forsberg 1980 m Örebro 1:30:32.9
43. 117 7. M45 Robert Landin 1972 m Eskilstuna Trailklubb 1:33:55.1
w
1. 165 1. Senior K Malin Helmker 1991 w Hässleholm Freeflow AC 1:16:49.9
2. 134 1. K35 Sandra Wirdby 1981 w Motala 1:18:30.7
3. 109 1. K40 Christine Coco Jacobsson 1976 w Löpargänget i Motala 1:18:30.8
4. 120 1. K50 Karina Larsson 1966 w Kungsörs SK 1:21:03.8
5. 97 1. K45 Ulrica Evertsson 1970 w Glanshammar 1:22:27.8
6. 104 2. Senior K Fia Hansson 1996 w Falun 1:22:57.1
7. 115 2. K45 Cecilia Johansson 1970 w Löppargänget Motala 1:23:45.7
8. 289 1.   Elin Nilsson 1983 w Örebro 1:25:05.8
9. 278 3. Senior K Anna Skult 1984 w   1:28:01.9
10. 202 2. K35 Anna Rohlen 1980 w Örebro 1:28:20.7
11. 232 2. K40 Marie Alenvik 1977 w OK Alehof 1:35:37.3
12. 118 3. K35 Malin Landin 1978 w Eskilstuna Trailklubb 1:36:32.2
13. 102 4. Senior K johanna Hagberg 1996 w SOCKERBAGARNS IK 1:42:40.9
14. 150 1. K60 Saga Dahlsberg 1954 w IKW Köping 1:47:23.8
15. 136 3. K45 Marie Österling 1972 w Örebro 1:48:37.4
Tävlingsklass
 
1. 245 1.   N.N. 245       1:18:20.7
m
1. 284 1. Senior M Johan Fagerberg 1992 m Finspångs AIK 0:48:56.0
2. 300 1. M40 Erik Anfält 1976 m Örebro AIK 0:49:45.8
3. 277 2. M40 Ludvig Börjesson 1977 m ÖrebroAIK 0:52:39.4
4. 167 1. M35 Andreas Ingberg 1982 m Örebro AIK 0:53:14.9
5. 140 2. Senior M Per Arvidsson 1986 m IF Start 0:53:50.4
6. 279 3. Senior M Per Carlborg 1984 m Lindköpings OK 0:54:50.0
7. 209 4. Senior M Eric Segelberg 1984 m LK Gränslöst 0:55:12.0
8. 159 1. P17 Melker Forsberg 2001 m KFUM örebro 0:55:59.2
9. 175 5. Senior M Jonathan Kandelin 1990 m Örebro AIK 0:56:26.1
10. 144 3. M40 Dan Bäck 1975 m Kumla SF 0:56:40.0
11. 193 6. Senior M Sebastian Månsson 1990 m Hagaby GoIF Örebro 0:56:51.0
12. 221 2. M35 Mathias Viktorsson 1982 m LK Gränslöst 0:57:17.1
13. 286 7. Senior M Viktor Larsson 1989 m Hagaby Goif 0:57:28.9
14. 296 8. Senior M Peter Nilsson 1992 m Hässelby SK 0:57:50.5
15. 201 3. M35 Villem Raudsepp 1980 m Örebro AIK 0:58:02.5
16. 148 1. M45 Per Carlsson 1970 m Mariestads aif 0:58:17.4
17. 168 9. Senior M Johan Ingjald 1987 m IF Start 0:58:51.6
18. 191 2. M45 Magnus Mossberg 1971 m Kopparbergs IF 0:58:59.6
19. 194 1. M50 Jörgen Mårtensson 1963 m Ik Westmannia 0:59:37.1
20. 239 10. Senior M Oskar Hansson 1997 m Brohyttans IF 0:59:56.8
21. 242 4. M35 Fredrik Jansson 1980 m ÖrebroaAIK 1:01:23.6
22. 188 2. M50 Wolfgang Malik 1966 m Mariestads AIF 1:01:57.7
23. 276 11. Senior M Dennis Pribisaic 1985 m ÖrebroAIK 1:02:09.8
24. 220 5. M35 Robert Vestman 1982 m Östansjö SK 1:02:25.3
25. 298 12. Senior M Dan Grabbö 1985 m ÖrebroAIK 1:02:40.4
26. 292 1. M55 Mikael Strussenfelt 1962 m Karlskoga Löparklubb 1:04:38.0
27. 293 3. M50 Björn Robinsson 1965 m Karlskoga Löparklubb 1:04:39.2
28. 217 3. M45 Peter Törnqvist 1969 m Östansjö sk 1:05:07.8
29. 143 13. Senior M Jonas Brännmyr 1986 m Nature Running 1:05:11.3
30. 154 6. M35 Roger Elimä 1978 m Örebro AIK 1:05:59.5
31. 169 7. M35 Jonas Janegren 1979 m IF Start 1:06:30.2
32. 205 4. M50 Johan Rytting 1965 m Ik Westmannia 1:06:39.0
33. 181 5. M50 Patrik Karpaty 1967 m Örebro AIK 1:07:13.7
34. 250 8. M35 Thomas Stenius 1979 m ÖrebroAIK 1:07:59.4
35. 141 1. M60 Hans Backström 1953 m Östansjö SK 1:09:26.4
36. 211 4. M45 Kristoffer Sjölin 1971 m LK Gränslöst 1:11:05.1
37. 198 6. M50 Thomas Nordin 1966 m Örebro aik 1:11:08.2
38. 196 2. M55 Sven Nilsson 1958 m If Start 1:11:24.7
39. 185 3. M55 Jonny Larsson 1961 m Laxå OK 1:12:00.3
40. 184 5. M45 Jörgen Laestadius 1972 m Örebro AIK 1:13:08.6
41. 176 2. M60 Ove Karasiak 1953 m Åsbro GoIF 1:14:10.9
42. 177 7. M50 Lars Karlsson 1964 m Östansjö SK 1:14:38.6
43. 288 8. M50 Mats Hummer 1964 m Karlslunds IF 1:15:30.0
44. 146 9. M50 Ulf Carlson 1967 m IFK Nora 1:15:59.0
45. 180 3. M60 Håkan Karlsson 1957 m Örebro AIK 1:16:07.5
46. 197 1. M65 Bengt Nilsson 1949 m Östansjö SK 1:16:41.9
47. 145 4. M60 Per Börjesson 1954 m Östansjö SK 1:16:57.4
48. 163 14. Senior M Peter Hahlin 1984 m Örebro AIK 1:18:20.8
49. 207 10. M50 Amanjeet Sandhu 1963 m Åsbro GoIF 1:18:24.7
50. 190 2. M65 Eric Malm 1949 m IFK Nora 1:19:19.1
51. 152 5. M60 Gunnar Edström 1954 m Svillinge if Fellingsbro 1:20:27.2
52. 173 4. M55 Stig Jonsson 1962 m Laxå OK 1:23:22.7
53. 247 6. M60 Sivert Lignell 1953 m IF Start 1:29:22.4
54. 149 1. M70 Sven-OLov Dahlgren 1944 m Kopparbergs IF 1:36:20.1
55. 147 2. M70 Gösta Carlsson 1944 m KFUM Örebro 1:45:25.5
w
1. 156 1. K35 Johanna Eriksson 1981 w Motala AIF 0:56:28.0
2. 218 1. Senior K Liduina van Sitteren 1989 w Örebro AIK 0:58:23.9
3. 182 1. K40 Mikaela Kemppi 1973 w Örebro AIK 1:03:07.2
4. 287 2. K40 Julia Johnsson 1976 w Örebro AIK 1:04:03.6
5. 224 2. K35 Anette Carlsson 1978 w KFUM Örebro Orientering 1:04:23.9
6. 157 3. K40 Maria Eriksson 1976 w IF Start 1:05:12.4
7. 166 2. Senior K Katrina Huss 1986 w Örebro AIK 1:08:40.9
8. 204 1. K45 Christina Ryngevall 1972 w IFK Nora 1:08:45.6
9. 213 1. Junior K Tuva Svedin 1998 w Thoren track and field 1:09:50.5
10. 210 4. K40 Magdalena Sjödin 1976 w Ok Tisaren 1:12:18.6
11. 162 5. K40 Veronica Grimmegård 1977 w Bredareds IF 1:13:09.6
12. 179 3. Senior K Nathalie Karlsson 1994 w Örebro AIK 1:14:56.2
13. 164 2. K45 Susanna Hellsten 1971 w IF Start 1:16:14.7
14. 299 6. K40 Tina Åbjörn 1975 w ÖrebroAIK 1:17:23.5
15. 186 3. K35 Anki Lindén 1982 w Örebro Aik 1:18:20.9
16. 178 7. K40 Karin Karlsson 1976 w Örebro AIK 1:18:21.7
17. 187 3. K45 Annica Lindkvist 1970 w Örebro AIK 1:18:57.7
18. 199 8. K40 Therese Persson 1973 w Örebro AIK 1:20:15.3
19. 206 4. Senior K Elinor Sandberg 1990 w IF Göta Karlstad 1:20:21.2
20. 158 4. K45 Susanne Felldin 1971 w Kumla SF 1:20:28.9
21. 138 4. K35 Mina Anger 1978 w IK Jogg 1:20:38.2
22. 160 9. K40 Hanna Fridhamre 1977 w IFK Nora 1:23:40.2
23. 155 1. K60 Rose Marie Enmalm 1954 w IF Start 1:23:47.6
24. 189 1. K50 Karina Malik 1963 w Mariestads AIF 1:23:58.5
25. 170 1. K75 Birgitta Jansson 1942 w Storådalens SK 1:27:28.9

Copyright Örebro AIK 2009