Kilsbergsleden Menu

Resultat Kilsbergsleden 2010-11-06

Uppdaterad: 2010-11-06 12:58

1. P7 - 1.2 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Oliver Blom2003Fellingsbro AIK05:45
Charlie Goldfarb2004Finspång AIK Friidrott06:20
Jakob Lundberg2004Finspång AIK Friidrott06:37
Noa Jälevik2004Örebro06:59
Raja Pahrizkar Mohammad Abdul Jabbar2003Hällefors LK07:14
Johan Thuersson2003Örebro07:16

2. F7 - 1.2 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Ella Edberger2004Örebro AIK09:00
Emma Thunberg2003Örebro AIK09:20
Klara Broström2003Örebro09:25
Leia Messelth2003Örebro09:35
Tuva Tranderyd2003KFUM ÖrebroDNS

3. P9 - 1.2 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Melker Karlsson2001KFUM Örebro Friidrott04:30
Johan Alpberg2001Almby IK04:40
Rasmus Hugosson2001KFUM Örebro04:45
Ruben Sandén Alin2001Stocksäters IF04:50
Melvin Hugosson2002Östra Almby FK05:46
Martin Hyvärinen2002Garphyttans IF05:48
Rasmus Franzén2002Fellingsbro AIK05:50
Love Jälevik2001Örebro06:02
Alexander Tiedermann2002Stocksäters IF06:09
10 Jesper Sandström2002Örebro06:29
11 Noel Wiljebrand2001IK Westmannia06:31
12 Erik Berzelius2002IF Spartacus06:50
13 Lucas Rudin2002IK Sturehov07:24
14 Gustav Sjöström2002IK Westmannia09:29
15 Axel Eriksson2002Örebro ÖSK ungdom16:30

4. F9 - 1.2 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Celine Allard Forsberg2001Vilsta IK05:21
Johanna Wirebro2002Motala AIF06:09
Jennifer Arvidsson2001IK Westmannia06:12
Ida Granath2001Stocksäters IF07:47
Sonja Thell2002OK Tisaren09:33

5. P11 - 1.2 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Tobias Tranderyd1999KFUM Örebro04:58
Alexander Larsson2000KFUM Örebro Friidrott05:17
Jonatan Andersson2000IF Eker05:31
Jacob Brehmer2000Kfum Örebro/Friidrott05:40
Felix Holmér2000IF Eker05:42
David Berzelius1999IF Spartacus06:04
Emil Alpberg1999Almby IK06:07
Carl Thuersson1999Örebro06:11
Filip Edberger2000Örebro AIK06:25
10 Oskar Erixon1999IK WestmanniaDNS
11 Anton Rosengren1999KFUM ÖrebroDNS

6. F11 - 1.2 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Anna Hallmén1999KFUM Örebro04:53
Emelina Wirebro1999Motala AIF04:56
Mathilda Eklund2000IK Westmannia05:01
Tilda Lundström1999Eskilstuna Friidrott05:16
Esther Sandén Alin2000Stocksäters IF05:21
Kajsa Jansson2000IK Westmannia05:24
Filippa Markl2000IK Westmannia05:28
Emelie Carlman2000Motala AIF05:40
Linnéa Bodin2000KFUM Örebro Friidrott05:47
10 Bianca Wiljebrand2000IK Westmannia06:05
11 Amanda Jansson1999IK Westmannia06:06
12 Amanda Andersson2000KFUM Örebro Friidrott06:14
13 Alice Nilsson2000KFUM Örebro Friidrott07:11
14 Alva Angergård2000KFUM Örebro FriidrottDNS

7. P13 - 2.1 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Jonas Gustafson1997Falu IK08:03
Albin Sjöström1998IK Westmannia08:18
Simon Gustafsson1997Falu IK10:58
Gustaf Montin1998KFUM Örebro Friidrott21:04
Einar Johansson1998Vilsta IK21:08
Robert Söderberg1998IK Sturehov38:30
Benjamin Eklund1998IK WestmanniaDNS

8. F13 - 2.1 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Emma Jansson1998IK Westmannia08:12
Agnes Jansson1998IK Westmannia08:29
Anais Bretagnolle1997Solna FIK09:24
Lotta Larsson1998Kungsörs SK11:56

9. P15 - 3 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Maximilian Markl1996IK Westmannia10:15
Adrian Granath1995Grytgöls IK10:33
Viktor Tiedermann1996OK Tisaren16:20
Samuel Hedlund1996IK Westmannia23:07
Nicklas Arvidsson1995IK Westmannia27:54

10. F15 - 3 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Lisa Bergdahl1995Glanshammars IF11:22
Emma Gustafsson1997Uppsala IF11:30
Klara Eklund1996IK Westmannia12:33
Mikaela Johansson1995Karlskoga Lck13:38
Hanna Grinneby1996IK WestmanniaDNS
Hanna Gustafsson1995Falu IKDNS

11. P17 - 3 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Dennis Lindberg 1993Grytgöls IK09:48
Markus Hansell1994Tyresö FK10:10

12. F17 - 3 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Agnes Sjöström1994IK Westmannia11:03
Isabelle Carlsson-Pallin1994Mosjö FK11:16
Lara Bretagnolle1994Solna FIK13:12
Isabelle Maijala1994IK WestmanniaDNS

13. P19 - 5 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Ludvig Danielsson1995IK Norrköping Friidrott19:04

14. F19 - 5 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Rebecca Sarja1993Mariestads AIF27:48
Frida Sjöström1992IK Westmannia28:06

15. Mjun - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Carl Valjus1996Glanshammars IF46:56

17. M50 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Oscar Jansson1959Hällefors LK44:23
Peter Comet1956IFK Nora långlöpning44:45
Lars Björnfot1956Mariestads AIF45:20

18. M55 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Tauno Mertala1953IF Start40:47
Ove Karasiak1953Åsbro GoIF48:20
Per Börjesson1954Östansjö SK48:52
Bo Altun1955Kungsörs SK50:06
Thomas Lindström1955Åsbro GoIF52:00

19. M60 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Krister Romedahl 1950IF Spartacus43:06
Eric Malm1949IFK Nora långlöpning47:37
Tommy Andersson1948IFK Nora långlöpning48:00
Bengt Nilsson1949Sköllersta IF48:44
Kauko Karhula1943SK-Trim Visrbo49:15
Jan-Ove Andersson1950Mariestads AIF50:58
Gösta Carlsson1944KFUM Örebro51:22
Sven Olov Dahlgren1944Kopparbergs IF57:01
Anders Källman1937Östansjö SK1:00:17
10 Arne Evertsson1941Storådalens SK1:04:09

20. Ksen - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Johanna Eriksson1981Motala AIF40:28
Frida Svensson1991Gränums IF43:40
Sandra Bylehn1992IFK Linköping45:21
Jenny Olofsson1984IK Westmannia46:29
Sussi Danielsson1962IK Norrköping Friidrott46:48
Sofia Reyier1980Falu IKDNS
Carina Persson1987KFUM Örebro FriidrottDNS
Sara Johansson1984Kungsörs SKDNS

21. K35 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Lena Gustafsson1971Uppsala IF46:17

22. K40 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Anette Rudin1967Karlslunds IF49:16
Carina Regborn1967Hagaby GOIF50:33
Erica Bjärmark1970Åsbro GoIF50:34
Tina Forsberg1967Storådalens SK50:55

23. K45 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Anna-Birgitta Gustavsson1964Svennevads IF56:35
Carina Wahlström1961Aspa IK1:12:40

24. K50 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Petra Eckel1957Aspa IK1:07:39

25. K55 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Rose Marie Enmalm1954IF Start45:56

26. K60 - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Birgitta Jansson1942Storådalens SK55:17
Ruth Svensson1935IFK Nora långlöpning1:01:21
Gun Karlsson1942Aspa IK1:22:40

27. Msen - 15 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Andreas Svensson1981FK Studenterna50:22
Martin Regborn1992Hagaby GOIF50:41
Filip Dahlgren1988IFK Lidingö SOK51:50
Oskar Danielsson1988IK Norrköping Friidrott52:43
Fredrik Rådström1983Hällefors LK54:15
Niklas Källmén1975KFUM Örebro Friidrott54:33
Tomas Bjurström1987KFUM Örebro Friidrott55:15
Lukas Melander1990KFUM Örebro57:04
Erik Österholm1985Motala AIF58:25
10 Fredrik Regborn1995Hagaby GOIF1:00:12
11 Jonas Lund1978FK Studenterna1:00:46
12 Emil Särnehed1994Motala AIF1:02:30
13 Johan Ingjald1987IF Start1:05:25
14 Petter Åström1990KFUM Örebro FriidrottDNS

28. M35 - 15 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Dan Bäck1975Kumla SF Friidrott56:44
Jonas Rosengren1972KFUM Örebro58:24
Peder Sjölin1972Motala AIF59:07
Tomas Fridh1973Stocksäters IF59:08
Johan Bertil Swärdh1972Högby IF59:19
Tomas Wiik1974Motala AIF1:01:16
Peter Berglez1973IF Start1:10:36
Agim Adzami1974IF SpartacusDNS

29. M40 - 15 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Ulf Hallmen1968Hagaby GOIF55:29
Micael Lundin1969Mariestads AIF56:39
Lasse Höög1966Kumla SF Friidrott57:33
Per Carlsson1970Mariestads AIF58:01
Roger Ek1966Motala AIF1:02:35
Jonas Öhrn1969IF Start1:03:53
Mikael Nornvik1969Glanshammars IF1:04:17
Björn Göthlin1968Östansjö SK1:05:09
Kolë Lleshi1968IFK Nora långlöpning1:09:59
10 Bo Adolfsson1967IF Start1:14:42

30. M45 - 15 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Jonas Johansson1964Karlskoga Lck56:55
Sören Forsberg1963IF Start58:03
Joakim Oskarsson1961IFK Nora långlöpning1:04:23
Peter Gullman1964Glanshammars IF1:12:50

31. Killfemman - 5 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Asko Sarja1962Mariestads AIF18:08
Kurt-Erik Hansell1961Tyresö FK19:14
Tatsuro Kobayashi1965Surahammars SOK19:32
Armin Bahremand1983ÖSK21:57
Jan-Ove Lämgren1956Kopparbergs IF22:12
Jesper Nilsson1988IF Spartacus22:13
Niklas Jälevik1964Örebro23:31
Matti Jokikokko1953Motala AIF23:44
Åke Andersson1960Örebro24:58
10 Dag Sjölén1954IF Spartacus26:23
11 Jan Mossberg1956IFK Kristinehamn26:24
12 ke Karlsson1943Götlunda IF26:33
13 Bosse Engborg1955helleforsdata27:08
14 Leif Karlsson1946Sköldinge IF28:25
15 Kjell Karlsson1948IK Spring Väst29:33
16 Tommy Andersson1948AT Fritid/Arboga30:27
17 Gunnar Larsson1940Örebro35:49
18 Jan Jonsson1938GoIF Tjalve37:16
19 Harald Sandberg1941RR IF41:43
20 Bosse Johansson1948Mariestads AIFDNS
21 Bo Eriksson1955SängmanDNS
22 Patric Sjöström1965IK WestmanniaDNS
23 Fredrik Eklund1970IK WestmanniaDNS

32. Tjejfemman - 5 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Birgit Bretagnolle1969Solna FIK23:26
Daniela Bjärmark1997Åsbro GoIF25:28
Ulrika Enemar1966MIF Örebro25:53
Ulrica Hadders1964Örebro25:54
Britt Karlsson1956Sköldinge IF29:16
Ingegerd Eklund1941Fjugesta Bostäder37:17
Lilly Eklund1964IK WestmanniaDNS
Camilla Goldfarb1972FinspångDNS
Eva Berzelius1970IF SpartacusDNS
10 Karina Larsson1966Kungsörs SKDNS
11 Siv Frodin1946KöpingDNS

33. Killmilen - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Villem Raudsepp1980Karlslunds IF43:00
Martin Kleinwichs1977Ekerö44:30
Mikael Larsson1980?45:07
Niklas Noren1973Garphyttans IF45:27
Jon Hammar1974Björnmossen GOIF46:53
Christer Paasikivi1964Timmele47:15
Lars Mohlin1953Örebro AIK47:59
Klas Enmalm1980Vill slå mamma IF51:17
Johan Enmalm1976Vill slå mamma IF51:52
10 Henrik Götell1977Grästorp53:05
11 Göran Linnarsson1958SOK Unden57:14
12 Lars Selin1973Lycksele IF57:37
13 Gunnar Malmkvist1947Glanshammar59:29
14 Kurt Ahrend1938GoIF Tjalve1:06:14
15 Kurt Nilsson1937Örebro1:17:13
16 Jonas Pettersson Hagel0AskersundDNS
17 Mathias Ekstrand1986ÖrebroDNS
18 Ove Johansson1953Kungsörs SKDNS

34. Tjejmilen - 10 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Stina Liivamar1984Karlstad54:16
Linda Gustavsson1974Innertavle58:52

35. Lången - 15 km
Plac NamnF.årKlubbTid
Linus Rosdal1992Arboga55:36
Jörgen Nilsson1971Karlskoga59:01
Jan Ermefjäll1957Örebro AIK1:03:06
Tony Larsson1971Kungsörs SK1:03:30
Henrik Ohlsson1987Väse1:08:14
Johan Damberg1983Karlstad1:08:56
Erik Ström1988-1:09:30
Jouko Myyryläinen1960IK Westmannia1:10:03
Jarno Aalto1962Rolls-Royce IF1:10:45
10 Gabriel Nilsson1980Karlstad1:11:01
11 Jan-Ove Sonelin1949IFK Norrköping1:11:19
12 Linus Creutzer1989Karlstad1:14:46
13 Kent Gubanyi0KristinehamnDNS

Copyright Örebro AIK 2009